به مناسبت فرارسیدن نوروز و آغاز سال ۱۳۹۸، مراسمی در دفتر شورای ملی مقاومت ایران در برلین برگزار شد.

در این مراسم، شماری از شخصیت های سیاسی آلمانی نیز شرکت داشتند و ضمن تبریک فرارسیدن نوروز بر حمایت خود از قیام مردم ایران برای آزادی تاکید کردند.

اتو برنهارد معاون سابق وزیر و عضو هیئت رئیسه بنیاد کنراد ادنائر، ازسوی کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد، با تبریک نوروز به اعضای مقاومت و مردم ایران، به تلاشهای این کمیته برای مقابله با توطئه های حکومتی آخوندی علیه مجاهدان اشرفی اشاره کرد و ازجمله گفت: من همراه با دوستانم و خانم ریتا زوسموت رئیس پیشین مجلس فدرال المان دو بار به آلبانی رفتیم؛ فقط می‌توانم بگویم، آن‌چه را که آنها در این مدت کوتاه در آنجا دوباره ساخته‌اند، شایستة احترام بسیاری است و اینجاست که فقط می‌توانم بگویم اتفاقاتی عالی در آنجا رخ می‌دهد و، برای اقداماتی که در آنجا صورت گرفته، احترام بسیار قائلیم.
وی افزود: من خودم را یک واقع‌گرای خوش‌بین توصیف می‌کنم و وقتی با این دیدگاه به وضعیت کنونی ایران می‌نگرم، آن‌گاه به این واقعیت ایمان میآورم که به هدف بزرگ ما، یعنی کنار زدن آخوندها، نزدیک‌تر شده ایم. می‌توان نمونه های متعددی را در اثبات آن برشمرد. برای من به‌عنوان یک اقتصاددان، یک نکتة بسیار تعیین‌کننده این است که وضعیت زندگی معمولی مردم در ایران متأسفانه به‌نحو فزاینده‌یی رو به وخامت گذاشته است.
آخوندها طبعاً هم‌اکنون احساس می‌کنند که زمانشان رو به پایان است. در پهنة بین‌المللی منزوی هستند، و این واقعیت هم درجهان به‌رسمیت شناخته‌شده که آنها آشوبگر اصلی در کل منطقه هستند، چه در یمن و چه در سوریه و هر جای دیگری که وضعیت ناخوشایندست (رژیم) ایران در آنجا حضور دارد.
اتو برنهارد در پایان تاکید کرد: مطمئنم اعتراضات باز هم افزایش خواهند یافت و امیدوارم درسال آینده گامهای جدی در مسیر تحقق آزادی و حقوق بشر در ایران برداشته باشیم. این آرزوی من و هدف ماست، بیایید به مبارزه برای آن ادامه بدهیم.

کریستیان سیمرمن ـ دبیر کمیته همبستگی برای ایرانی آزاد در سخنان خود درگردهمایی نوروزی ضمن ابراز خوشحالی از حضور در گردهمایی نوروزی در دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت در آلمان گفت: آخوندها برای برکندن جشن نوروز تلاش کردند چون که در این رژیم همانطور که میدانیم چیزی بنام شادی وجود ندارد. ما در خانه مقاومت ایران آنرا می بینیم و تجربه میکنیم وقتی به تصاویر ایران نگاه میکنم که مردم میخواهند جشن بگیرند، آنها میخواهند رسیدن بهار را ببینند و در پی آزادی هستند. فکر میکنم که این اصل مطلب است.
وی افزود: مقاومت ایران بیش از ۵۰ سال در صحنه است،اول دیکتاتوری شاه را برکنار کردید و اکنون هم میخواهیم با هم دیکتاتوری ملاها را برکنار کنیم. متاسفانه رژیم همه چیز را از بین برده است، نه تنها سیستم اجتماعی، بلکه حتی طبیعت ایران زیبا را نابود کرده است.
کریستیان سیمرمن هم چنین گفت همانطور که مقاومت ایران و سازمان مجاهدین و ایرانیان حامی مقاومت نشان دادند، باید برای آزادی جنگید، در مورد شما، این جنگ سختی است ولی نشانه هایی وجود دارد که امسال یک سال سرنوشت ساز است این رژیم بیشتر منزوی شده و در نهایت فرو خواهد پاشید. جامعه ایران بارها و بارها اثبات کرده که میتواند برخیزد من خودم در اشرف ۳ در تیرانا بودم و مانند اتو برنهارد شاهد بودم که در صحنه میتوان دید که فرزندان مردم ایران چه پتانسیلی دارند آنها همواره مجددا برخاسته اند و تسلیم نمی شوند، آنها یک هدف دارند و آن آزادی است که ما هم از آن حمایت میکنیم، مخصوصا در این روز. و من برای همگی حضار و تمام ایرانیان، کردها و هرکس دیگر که امروز را جشن میگیرد، یک سال نو خوبی را آرزومندم.


لئو داتسنبرگ ـ نماینده پیشین مجلس فدرال آلمان
لئو داتسنبرگ ـ نماینده پیشین مجلس فدرال آلمان در گردهمایی نوروزی در برلین گفت: ما به رغم معاندانی که برسر راه مان بودند، مدتهاست که ک در حال پیمودن مسیر حمایت از مقاومت و مردم ایران هستیم، شبکه ما گسترش یافته و ما و شما می‌توانیم مطمئن باشیم که ما هم‌چنان در کنار شما قرار خواهیم داشت تا برای آزادی و دموکراسی در ایران مبارزه کنید.
به رغم توطئه های رژیم علیه گردهمایی مقاومت در تابستان گذشته ما توانستیم این گردهمایی را برگزار کنیم و با خانم رجوی دیدار کنیم ایشان برنامة (۱۰) ماده‌یی را معرفی کردند؛ این همان طرح دموکراتیک، مشروع و روشن برای یک ایران آزاد است و ما می‌خواهیم در این راستا تلاش کنیم ما باید از مردم ایران حمایت کنیم که با مقاومتی صلح‌آمیز برای یک دموکراسی و ساختارهای دموکراتیک مبارزه می‌کنند. ما دوستانمان در اشرف۳ را فراموش نمیکنیم، این‌را هم باید به‌طور مشترک در کارمان وارد کنیم. هر چه وضعیت یک رژیم وخیم‌تر باشد، آنها با سرکوبگری بیشتری علیه مردم عمل می‌کنند... ولی فکر می‌کنم و همراه با شما امیدوارم که این مسیر و این دوران، خیلی به‌طول نینجامد تا وقتی که به یک ایران آزاد و دموکراتیک دست پیدا کنیم. برای شما برای سال جدید بهترین آرزوها را دارم، به شما درود می‌فرستم و نوروز خوبی را برایتان آرزو می‌کنم.

جواد دبیران
جواد دبیران معاون دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت در آلمان، با خیرمقدم و تشکر از حضور شخصیتهای آلمانی در گردهمایی نوروزی، گفت: سال گذشته سالی بود که ما را یک گام بزرگ به پایان دیکتاتوری مذهبی آخوندها نزدیک کرد، چیزی که آرزو و اشتیاق همه مردم ایران است. شبکه مقاومت و کانونهای شورشی در داخل گسترش پیدا کردند و متقابلا رژیم در پهنه های مختلف بسیار تضعیف شده است. خامنه ای سال آینده را سال سرنوشت ساز و سال بزرگترین چالشهای رژیم توصیف میکند. هیچ روندی به سمت تثبیت متصور نیست. و بحرانهای رزیم اوج خواهند گرفت.
اما یقین داشته باشیم که تغییرات در ایران صورت خواهند گرفت و امید داشته باشیم که بهار آزادی در ایران خواهد رسید.

مهیار ماهوتچیان
مهیار ماهوتچیان از جامعه ایرانیان در برلین ضمن تبریک نوروز گفت مایة خوشوقتی زنان و مردان ایرانی و دوستان آنهاست که این بار بیداری بزرگ طبیعت با قیام بزرگ مردم ایران همزمان شده است. تبریکات ما برای سال جدید قبل از همه خطاب به مردم ایران و به‌خصوص کسانی است که نوروز را در خانه‌های کوچکشان با حداقل امکانات جشن می‌گیرند. آنها تسلیم نمی‌شوند. این جشن نشان‌دهندة امیدی است که زنده است و رشد می‌کند.

مژگان مصباحی
مژگان مصباحی ازجامعه ایرانیان در برلین نیز سال ۹۸ را به هموطنان تبریک گفت و افزود نوروز، مبشر پایان زمستان وآغاز بهار وامید و شادمانی است امید در میهن ما امروز با مقاومت برای آزادی و عدالت اجتماعی گره خورده است. تنها طرفی که میخواهد زمستان در ایران طولانی شود و بهار آزادی نیاید آخوندها هستند. من ایمان و امید به تغییر را در مریم رجوی و در جمع ایرانیان علاقمندی دیدم که تسلیم نمیشوند. این مقاومت و خیزشهای اعتراضی مردم ایران نوید پایان دیکتاتوری مذهبی و پیروزی است.