فدرال رجیستر آمریکا- ثبت رسمی و اجرایی شدن لیست گذاری سپاه پاسداران - وزارت خارجه آمریکا

من بدین وسیله سازمان فوق الذکر و متحدان آن را به عنوان
یک سازمان تروریستی خارجی
پیرو بخش ۲۱۹ از قانون تابعیت و مهاجرت لیست گذاری می کنم
این تصمیم در فدرال رجیستر منتشرخواهد شد.
تاریخ ۸آوریل ۲۰۱۹
مایکل پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا

مبتنی بر بررسی اسناد دولتی جمع آوری شده در مورد این موضوع،
 و در مشورت با وزیر دادگستری و وزیر خزانه داری،
من نتیجه گیری می کنم که یک مبنای واقعی کافی وجود دارد که به این نتیجه برسیم که شرایط مربوطه توضیح داده شده در بخش ۲۱۹ قانون مهاجرت و تابعیت(واصلاحیه آن)،
در رابطه با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وجود دارد؛ که با اسامی زیر هم شناخته میشود:
آی آر جی سی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛
 سپاه پاسداران ؛ سپاه انقلاب اسلامی؛آی آر جی؛ پاسداران انقلاب ؛
ارتش پاسداران انقلاب اسلامی؛ ارتش پاسداران انقلاب اسلامی یا ای.جی.آی.آر،
یا پاسداران یا پاسداران انقلاب یا پاسداران انقلاب اسلامی
یا سپاه یا سپاه پاسداران -نیروی قدس، یا آی.آر.جی.سی، نیروی قدس یا آی.آر.جی.سی-کیو.اف،
سپاه قدس، نیروی بیت المقدس، القدس، نیروی قدس سپاه انقلاب اسلامی یا نیروی قدس،
نیروی زمینی سپاه پاسداران،
 بسیج، بسیج ملی، نیروی مقاومت انقلاب اسلامی،
 بسیج مستضعفین، بسیج واحد سرکوبشدگان، سازمان سرکوبشدگان،
سازمان بسیج ملی، سازمان مقاومت بسیج، سازمان بسیج مستضعفین، واحد بسیج مستضعفین، شورای مقاومت بسیج، نیروی مقاومت بسیج،
نیروی آی آر جی سی( سپاه پاسداران انقلاب)،
 نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب،آی.آر.جی .سی. ای .اف .‌
 نیروی هوایی سپاه پاسداران.
نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب ایران،
 نیروی هوافضای ارتش حامیان انقلاب اسلامی ( ای.اف.ای.جی.آی.آر)،
 بخش هوافضای سپاه پاسداران انقلاب،
نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب،
نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب،
بنابر این، من بدین وسیله سازمان فوق الذکر و متحدان آن را بعنوان یک سازمان تروریستی خارجی پیرو بخش ۲۱۹ از قانون تابعیت و مهاجرت لیست گذاری می کنم .
این تصمیم در فدرال رجیستر منتشرخواهد شد.
تاریخ ۸آوریل ۲۰۱۹
مایکل پمپئو وزیر امور خارجه
سایت خزانه داری آمریکا ۲۶/۱/۹۸


وزارت خزانه داری آمریکا
۱۵ آوریل ۲۰۱۹
لیست گذاریهای مقابله با تروریسم
لیست گذاری تروریستی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
دفتر کنترل داراییهای خارجی

همزمان با اجرایی شدن و ثبت لیست گذاری تروریستی سپاه پاسداران و کلیه نهادهای مرتبط با آن در فدرال رجیستر، وزارت خزانه ‌داری آمریکا نیز متن ثبت شده این لیست‌گذاری و تمامی نهادها و اسامی مختلف مربوط به سپاه پاسداران و نیروی تروریستی قدس و بسیج را در سایت رسمی خود منتشر کرد.
وزارت خزانه داری آمریکا ضمن ثبت کلیه اسامی و نهادها، تاکید کرده است:
نهادهای یاد شده به لیست موارد ویژه نامگذاری شده توسط دفتر کنترل داراییهای خارجی اضافه شده اند و تحریمهای ثانویه مربوط به تروریستهای جهانی که بطور ویژه نامگذاری شده اند شامل آنها میشود.
وزارت خزانه داری آمریکا هم چنین خاطرنشان کرده است شماری از این نهادها، مشمول مقررات تحریمهای مالی رژیم ایران یا مشمول مقررات مسدود کردن اموال در مورد مرتکبان نقض جدی حقوق بشر یا مشمول مقررات و تحریمهای مربوط به منع اشاعه تسلیحات کشتار جمعی هستند.
سایت خزانه داری آمریکا ۲۶/۱/۹۸


اسوشیتدپرس:
آمریکا لیستگذاری تروریستی سپاه پاسداران
را به طور رسمی اجرایی کرد
هرکمک مادی به سپاه پاسداران جرم تلقی می شود

خبرگزاری آسوشیتدپرس، ۱۵ آوریل ۲۱۰۹ ـ واشینگتن - آمریکا لیست‌گذاری تروریستی علیه سپاه پاسداران را از روز دوشنبه رسما اجرایی کرد.
نامگذاری رسمی سپاه پاسداران بعنوان یک سازمان تروریستی خارجی که اولین بار برای کل بخشی از یک حکومت دیگر است، همزمان با انتشار بیانیه یی در فدرال رجیستر اعلام شد.
این کار موجب می شود یک لایه از تحریمها به این نیروی نظامی افزوده شوند و کمک هر کسی که در حوزه قضایی آمریکا باشد و به سپاه پاسداران کمک مادی کند کار او جرم تلقی شود.
این نامگذاری همکاری دیپلوماتیک و نظامی آمریکا با مقامات مشخصی در کشورهای ثالث بخصوص در عراق و لبنان که با سپاه مرتبط بوده اند دچار مشکل می سازد
تحریمهایی که به نامگذاری سپاه مربوط نبوده اند در نوامبر گذشته اعمال شده اند...
این تحریمها عناصر اصلی از اقتصاد رژیم ایران و عمدتا بخش انرژی آن را هدف قرار داده اند به این ترتیب که کمپانیها را در صورتی که به معاملات با نهادهای تحریم شده ادامه بدهند تحریم ثانویه می کنند.
هدف اصلی این بوده که درآمدهای صدور نفت را بخشکانند درآمدی که آمریکا گفته است موتور محرک فعالیتهای بی‌ثباتکننده در سراسر خاورمیانه و فراتر از آن بوده اند...
معافیتهای تحریمها قرار است در اوایل ماه می منقضی شوند و برخی نمایندگان در کنگره استدلال کرده اند که دولت نباید هیچیک از این معافیتها را تمدید کند آنها تاکید کرده اند تمدید هر تعداد از این 8کشور، خلاف هدف اعلام شده ترامپ و پمپئو در فشارحداکثری است.
تد کروز در کنگره گفت فکر می کنم فشار حداکثری باید به معنی حداکثر فشار باشد و مصرانه از وزارت خارجه خواست معافیتهای اتمی و نفتی، داده نشوند.

مسدود شدن حساب اینستاگرام پاسدار قاسم سلیمانی پس از اجرایی شدن لیست گذاری تروریستی سپاه پاسداران
ساعاتی پس از این که لیست گذاری تروریستی سپاه پاسداران در فدرال ریجستر آمریکا ثبت و اجرایی شد، صفحه اینستاگرام پاسدار قاسم سلیمانی، سرکرده نیروی تروریستی قدس توسط کمپانی اینستاگرام مسدود شد.
خبرگزاریهای حکومتی باسوز و گداز نوشتند: «بعد از قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی توسط آمریکا، کمپانی اینستاگرام صفحات مربوط به سپاه پاسداران و قاسم سلیمانی را رسما مسدود کرد».
خبرگزاری حکومتی مهر با اعلام این خبر افزود: پیش از این مایک پومپئو،‌ وزیر امور خارجه آمریکا در پاسخ به پرسش خبرنگار تلویزیون فاکس‌نیوز که از او پرسیده بود آیا قاسم سلیمانی،‌ همتراز ابوبکر البغدادی، رهبر داعش است، پاسخ داده بود: «بله، او تروریست است».


کمپانی اینستاگرام
حساب پاسدار محمد علی جعفری سرکرده کل سپاه خامنه ای
و شماری دیگر ازسرکردگان سپاه پاسداران
از جمله پاسدار باقری سرکره کل ستاد نیروهای مسلح رژیم
را نیز مسدود کرد


بدنبال اجرایی شدن لیست گذاری سپاه پاسداران، کمپانی اینستاگرام حسابهای سرکردگان سپاه از جمله پاسدار محمدعلی جعفری سرکرده کل سپاه پاسداران خامنه ای و پاسدار علی باقری، سرکرده ستاد کل نیروهای مسلح رژیم را مسدود کرد.
حسابهای اینستاگرامی پاسدار پاکپور سرکرده نیروی زمینی سپاه، پاسدار محمدباقر قالیباف سرکرده پیشین نیروی سرکوبگر انتظامی و شهردار سابق رژیم در تهران، پاسدار عزت ضرغامی رئیس سابق رادیو و تلویزیون حکومتی، پاسدار فدوی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران نیز بسته شد.
خبرگزاریهای حکومتی با ترس و وحشت بسیار این خبرها را منتشر کرده و نوشته اند: درست یک روز پس از آنکه آمریکا به طور رسمی، بخشی از نیروهای نظامی ایران را وارد لیست گروه‌های تروریستی خود کرد، یک به یک صفحات مجازی افرادی که به نحوی سپاه پاسداران را تبلیغ کرده‌اند، در حال مسدود شدن است. تا لحظه تنظیم این خبر بیش از ۲۰ حساب کاربری منسوب به چهره‌های نظامی، سیاسی و حتی صفحه‌های فن‌پیجی (Fan Pagy) که به دست هواداران نیروهای نظامی (جمهوری اسلامی) مدیریت می‌شد و نامی از سپاه در آن بود، مسدود شده‌اند.