قیام مردم لبنان و اعتصاب عمومی در بسیاری از شهرها ادامه دارد.

جمعیت عظیم قیام کنندگان، میادین اصلی بیروت و سایر شهرها را تا پاسی از شب ترک نمی کنند. آنها اختلافات فرقه یی و مذهبی را کنار زده و یکصدا خواستار کنار رفتن نظام سیاسی حاکم هستند. قیام کنندگان خشم خود را از دست نشاندگان رژیم آخوندی و حزب الشیطان اعلام می کنند. اشرف ریفی وزیر سابق دادگستری لبنان گفت:‌ میخواهیم لبنان را از چنگ رژیم ایران آزاد کنیم.
اسکای نیوز گزارش داد: لحظه یی قابل توجه برای لبنان است. اصلاحات اعلام شده مردم را راضی نکرده است. ویژگی قابل توجه انسجام مردم است. مردم همه شکافها و اختلافات قومی و مذهبی را کنار زده اند و به خیابان آمده اند و همگی خواهان برکناری کل نظام سیاسی لبنان هستند.
خبرگزاری فرانسه از بیروت گزارش داد: جنبش اعتراضی مردم اصلاحات اعلام شده را رد کرده و به دنبال حذف کامل طبقه سیاسی حاکم است.
شروع این جنبش با اعتراض به افزایش مالیاتها بود اما بلافاصله گرایشات خودجوش، همه مردم را علیه سیستم حاکم متحد کرد.
جمعیت تا پاسی از شب به اعتراضات ادامه می دهند. انها همه امکانات سیاسی و فرقه‌ای در خانه را ترک کردند تا زیر پرچم ملی جمع شوند و شعارهای ضد حکومت سر دهند. جمعیت یکباره فریادهای «انقلاب، انقلاب» سر می دهند.
تلویزیون العربیه گزارش داد: همه تظاهرکنندگان به مقابله با فرقه‌گرایی فرامیخوانند و خواستار سرنگونی حکومت و تغیر نظام هستند. این تظاهرات هیچ سبقه فرقه‌گرایانه نداشت.
دوشنبه شب دسته‌های چماقدار حزب‌الله و گروه امل قصد یورش به جمعیت عظیم قیام‌کنندگان در بیروت را داشتند که توسط نیروهای ارتش پس رانده شدند.
شب گذشته حدود ۲۰۰ موتور سوار با پرچمهای زرد حزب الله و پرچمهای سبز گروه امل قصد تعرض به تظاهرکنندگان در بیروت را داشتند. ارتش لبنان که فرماندهی ان از همان روزهای اول با قیام کنندگان اعلام همبستگی کرده بود مانع این چماقداران شد و آنها را متواری کرد.
العربیه الحدث گفت بنظر می رسد نیروهای ارتش حفاظت تظاهر کنندگان را به عهده گرفته اند. ارتش اعلام کرد در صورت هر گونه تعرض به تظاهر کنندگان، خنثی و بیطرف نخواهد ماند. به ارتش دستور داده شده که ضمن حمایت از تظاهر کنندگان از وقوع هر گونه درگیری جلوگیری کند. علاوه بر رسانه های عربی شبکه ان بی سی هم این خبر را منعکس کرد.
حسن نصر الله سرکرده حزب الشیطان چند روز پیش تهدید کرده بود اگر فرمان بدهد نیروهایش به خیابانها بیایند معادله را تغییر می دهد؟
تظاهرکنندگان اعتنایی نکردند. از آن روز ابعاد قیام بیشتر شده است. یک روز بعد رسانه ها خبر دادند که یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در تظاهراتها و تجمعها شرکت کردند. اعتصاب سراسری و پیوستن اقشار مختلف از کارگران و کارمندان گرفته تا کشاورزان و استادان و معلمان و دانش آموزان نشان می دهد که این تهدید نه تنها اثر نکرده بلکه مردم بیشتر به میدان آمدند.
نکته یی که همه رسانه ها روی آن انگشت می گذارند این است که نسل جدید لبنان یعنی جوانان هرگونه فرقه گرایی را رد می کنند. آنها طی روزهای گذشته با آتش زدن دفاتر حزب الله و گروه امل در نبطیه و برخی دیگر از شهرها خشم خود را از این گروههای دست نشانده نشان دادند. تظاهرکنندگان در صحنه هایی که بارها از تلویزیونهای مختلف پخش شد دخالتهای رژیم ایران را محکوم می کردند. نه به ولایت فقیه می گفتند. به حسن نصرالله می گفتند برو پیش اربابانت در ایران.